VITALITY medicínske centrum chudnutia a tvarovania postavy

IN BODY 230

Špičkový prístroj IN BODY 230 je jeden z najnovších a najspoľahlivejších prístrojov pre diagnostiku a analýzu zloženia ľudského tela, ktorý používajú medicínsky experti a dietologické centrá po celom svete.

Technológia Inbody je patentovaná ako jediná technológia svojho druhu na svete.

Bezbolestné vyšetrenie tela s pomocou prístroja InBody je založené na stanovení odporu pri neškodnom prietoku elektrického prúdu telom. Použitím 8-bodových dotykových elektród, Inbody meria telo po častiach pomocou najpresnejšej technológie DSM-BIA.

Prístroj IN BODY 230 využívame k stanoveniu optimálneho postupu pri chudnutí, pri hodnotení efektu cvičenia i pri poruchách príjmu potravy.

Prístroj IN BODY 230 presne zistí rozloženie segmentálnej svaloviny v horných i dolných končatinách a v oblasti brucha. Počas jedného merania sa lekár zároveň dozvie množstvo tuku v tele a jeho presné uloženie v kilogramoch i percentách.

Z vyšetrenia podobného CT vyšetreniu je potom zrejmé kde máte tuk uložený. Či je uložený pod pokožkou alebo vnútri brucha okolo vnútorných orgánov ( pečeň, oblička, črevá ) a či teda predstavuje len kozmetický defekt alebo kardiovaskulárne riziko vzniku náhleho infarktu myokardu či iných kardiovaskulárnych ochorení.

Samotná analýza je rýchla a bezbolestná. 
V priebehu chvíle (do 1 minúty) vieme zistiť presné množstvo Vášho kostrového svalstva, presné množstvo tuku vo vašom organizme a jeho rozloženie, množstvo kostí a zadržanej vody v tele, zhodnotí vyváženosť postavy, odmeria množstvo minerálov a kalcia v tele a ich presné proporcionálne rozloženie. Vypočítaný index retencie vody pomáha lekárovi určiť skryté zadržiavanie vody v bunkách či mimo nich a tendenciu k „vnútorným“ opuchom.

Opakovaná analýza pomocou IN BODY 230 umožňuje vyhodnotiť výsledky zmien vo výžive, vývoj dosiahnutý fyzickou záťažou či aplikáciou jednotlivých procedúr.

Bez InBody analýzy nevieme objektívne hodnotiť výsledky pri chudnutí či diétach. Priebežná kontrola umožňuje včas korigovať chyby vedúce len k strate vody, či svalovej hmoty miesto odbúravania tukov.

Pre diétne programy stanoví optimálne zloženie živín a určí hodnoty bazálneho metabolizmu – energetického minima. Určí kalorický príjem, ktorý je potrebný, aby bolo telo ochotné chudnúť.

Inbody upozorní na ukladanie viscerálneho (orgánového) tuku a súvisiace riziká: kardiovaskulárne ochorenia, metabolický syndróm, diabetes, ostoporóza, hromadenie tuku v orgánoch (steatóza), zadržiavanie vody, opuchy, ubúdanie svalovej hmoty.

InBody poskytuje tieto výsledky analýzy:

 • Telesná voda, telesný tuk, svalová hmota, beztuková hmota, váha
 • BMI, percentuálny podiel telesného tuku, pomer pásu k bokom (WHR)
 • doporučenie minimálnej kalorickej potreby (BMR)
 • Hodnotenie tukového a svalového tkaniva
 • Meranie v jednotlivých telesných častiach stanovené kažou frekvencoiu zvlášť

Pomocou softwaru získame ďaľie výsledky:

 • Vnútrobunková voda, mimo bunková voda, proteiny, kostné / nekostné minerály, tuková hmota, kostná a svalová hmota, beztuková hmota, váha
 • BMI, percentuálny podiel telesného tuku, pomer pásu k bokom (WHR)
 • Svalová hmota v jednotlivých telesných častiach, percento svaloviny v jednotlivých častiach tela
 • Opuch, opuch v jednotlivých častiach tela
 • Oblasť telesného tuku (rastový graf pre jedincov pod 18 rokov)
 • Nutričná diagnóza (proteiny, minerály, tuk, opuch)
 • Telesná vyváženosť, telesná sila, percento svaloviny v jedn. častiach tela
 • Cieľová váha, kontrola váhy, tuková kontrola, svalová kontrola, stav telesnej zdatnosti, stupeň zdatnosti, stupeň obezity, BCM, BMC, BMR, AC, AMCIN BODY 230

KAVITÁCIA

KRYOLIPOLÝZA

BIELKOVINOVÁ STRAVA - PROTISSIMO

POTRAVINOVÁ INTOLERANCIA

VIBRAČNÁ PLOŠINA

PORADA S LEKÁROMHlavné dôvody prečo ošetrenie práve u nás:

1. Dlhodobé skúsenosti
2. Profesionálny prístup
3. Kvalitné vybavenie
4. Individuálny prístup
5. Počet návštev