VITALITY medicínske centrum chudnutia a tvarovania postavy

PROTISSIMO® - Hyperproteínová strava - bielkovinová diéta

BIELKOVINOVÁ KETOGÉNNA DIÉTA = CHUDNUTIE VĎAKA KETÓZE

Mechanizmus účinku bielkovinnovej diéty :

1. Zvýšený prísun biologicky vysoko hodnotných bielkovín

Ide o extrakty z mlieka, sóje a vaječného bielka, ktoré sa v organizme degradujú na tzv. „ketolátky“ (kyselina acetoctová a betahydroxymaslová). Ketolátky prirodzenou cestou navodzujú pocit nasýtenia (od druhého až tretieho dňa po zahájení 1. fázy). Spolu so zníženým prísunom cukrov (a tým znížením hladiny inzulínu v krvi) taktiež aktivujú odbúravanie zásobného tukového tkaniva organizmu, čo vedie k ochrane jeho bielkovinových rezerv (svalové tkanivo). Pri tejto diéte teda dochádza k minimálnemu úbytku svalového tkaniva a redukcia hmotnosti sa deje predovšetkým na úkor tukového tkaniva. Ketolátky majú navyše prirodzený mierne euforizujúci účinok (dobrá nálada v priebehu ketogénnej diéty) a sú silným zdrojom energie pre ľudský organizmus.

2. Úplne vynechanie cukru

Vzhľadom k skutočnosti, že prípravky Protissimo spolu s dovolenými druhmi zeleniny obsahujú dostatočné množstvo cukrov nevyhnutných pre normálne fungovanie organizmu (hlavne centrálnej nervovej sústavy), je potrebné sa ich bezpodmienečne vyvarovať (najmä v priebehu prvej a druhej fáze).

3. Dostatočný prísun vlákniny

Povolené druhy zeleniny (konzumácia niektorých druhov je v priebehu ketogénnej proteínovej diéty dokonca neobmedzená) podporujú dobrú funkciu čriev.


1.Fáza PROTISSIMO® | Prísna bielkovinová diéta

 

Táto fáza chudnutia je najúčinejšia. 
Priemerná rýchlosť chudnutia je 5-8kg tuku/mesiac (bez straty svalového tkaniva, či odvodnenia organizmu).

V tejto fáze ide o úplnú náhradu "pravých" jedál instantnými bielkovinovými jedlami, pričom je dôležité dodržiavať pomer sladkých a slaných príchutí 50:50.

POVOLENÉ DRUHY ZELENINY

V priebehu tejto fázy môžete (a dokonca musíte ! ) k instantným bielkovinovým prípravkom PROTISSIMO®jesť iba povolené druhy zeleniny, napr.: Brokolica, Zeler, Čakanka, Fazuľové lúsky, Fenykel, čerstvé huby, Špargľa, Kel, Karfiol, Baklažán, Uhorka, Patyzón, Pór, Reďkovky, Žerucha, Šalát (všetky duhy), Sója (klíčky), Špenát, Rukola, Tekvice, Kapusta. 
V tejto fáze nie sú dovolené iné druhy zeleniny, ako sú napríklad: artičoky, rajčiny, mrkva, kukurica, paprika,....

Povolené druhy zeleniny môžu byť konzumované : 
* surové (napr. osolená uhorka, či osolené redkvičky)
* varené (vo vode, v pare), alebo dusené (vo vode bez pridania tukov) ako šalát
* pripravené podľa gurmánskych receptov. 

V priebehu 1. a 2. fázy bielkovinnovej diéty je nevyhnutný dostatočný prísun soli, pretože organizmus v ketóze ztráca minerály (draslík, sodík, atď.). Preto Vaše jedlá dostatočne soľte ! Dostatočný prísun soli predchádza niektorým nepríjemným telesným pocitom (napr. bolesti hlavy).

MUSÍTE PIŤ

Myslite na to, že v priebehu dňa MUSÍTE PRAVIDEĽNE PIŤ!
Najlepšie sú minerálne vody (pokiaľ možno neperlivé) s vysokým obsahom minerálnych látok.

MUSÍTE SA VYVAROVAŤ !

Všetkých ostatných potravín, aj keby ste si o nich mysleli, že sú "diétne" či "zdravé" ! 
Príklady zakázaných potravín rušiacich efekt bielkovinovej diéty: chlieb a ostatné pečivo, sucháre, cereálie, ovocie, ovocné džúsy - všetky typy, všetky typy obilnín, syrov a jogurtov, alkohol, a podobne.

Príjem potravín s obsahom sacharidov či konzumácia klasického cukru sú prísne zakázané... 

Nutričný špecialista Vám navrhne potrebnú dĺžku trvania tejto 1. fázy a to s prihliadnutím na určený cieľ. Obvykle sa pohybuje medzi 10 - 30 dňami.

NAJČASTEJŠIE CHYBY V 1. FÁZE :


2.Fáza PROTISSIMO® | Prechodná, oddychová fáza

 

Návrat k „pravým“ jedlám bohatým na bielkoviny s minimálnym prísunom sacharidov a tukov. 
Priemerná rýchlosť chudnutia 3–5 kg tuku/mesiac (bez straty svalového tkaniva)


Náš nutričný špecialista môže upraviť pomer jedál "zo sáčku" a tých "pravých" s prihliadnutím k Vášmu individuálnemu spôsobu života.

Pri redukcii do 10 kg obvykle trvá 10–30 dní a povinne nasleduje po prvej fáze. 
Túto druhú (menej náročnú) fázu môžete držať po dobu niekoľkých týždňov až mesiacov, bez akéhokoľvek rizika pre Vaše zdravie za predpokladu, že budete dodržiavať naše rady a rozpis jedál od Nášho špecialistu. 
V priebehu druhej fázy by ste už nemali mať pocit, že ste ukrátený či ochudobnený na strave. 
Mali by ste sa cítiť v pohode !

MUSÍTE PIŤ

Myslite na to, že v priebehu dňa musíte pravidelne piť! Najlepšie sú minerálne vody (pokiaľ možno neperlivé) s vysokým obsahom minerálnych látok
Doporučené nápoje: sú : minerálna voda (neperlivá), ľahký nesladený čaj (bylinkový čaj, ľahká káva / kávové náhrady (bez umelých sladidiel)

BEZPODMIENEČNE SA MUSÍTE VYHNÚŤ

Všetkých ostatných potravín, aj keby ste si o nich mysleli, že sú "diétne" či "zdravé" ! 
Príklady zakázaných potravín rušiacich efekt bielkovinovej diéty: chlieb a všetky druhy pečiva, sucháre, cereálie, ovocie, ovocné džúsy - všetky typy, všetky typy škrobovín, syrov a jogurtov, alkohol, a podobne.

Príjem potravín s obsahom sacharidov či konzumácia klasického cukru sú PRÍSNE ZAKÁZANÉ, oproti 1. fázy výnimku tvoria rajčiny a paprika ...

ZAČNITE CVIČIŤ !

Počínajúc druhou fázou je veľmi žiadúce obohatiť diétny bielkovinový program o rozumnú telesnú aktivitu (aspoň 1 hodinu 3 x týždenne). Vhodné sú aktivity ako: beh, bicyklovanie, plávanie, rozumné posilovanie a pod..

NAJČASTEJŠIE CHYBY V 2. FÁZE :


3.Fáza PROTISSIMO® | Stabilizačná, rovnovážna, vyvážená fáza

 

Postupné zavádzanie sacharidov do stravy. 
Priemerná rýchlosť chudnutia: 2–3 kg tuku/mesiac (bez straty svalového tkaniva) 
Jej cieľom je naďalej obmedziť prísun nekvalitných (hlavne živočíšnych) tukov a klienta postupne navykať na opätovný prísun sacharidov (nie vo forme rafinovaného cukru, ale v podobe potravín, ktoré sacharidy obsahujú: „nezelené“ druhy zeleniny, ovocie, obilniny, pečivo, atď.) 

Ide o povinnú etapu, ktorá nastupuje po období chudnutia (2. fáze). 
Pri redukcii do 10 kg obvykle trvá 10–30 dní. Predchádza návratu k pestrej a hlavne normokalorickej strave.

NAJČASTEJŠIE CHYBY V 3. FÁZE :


4. Fáza PROTISSIMO® | Udržiavacia fáza, vyvážená strava, nové stravovacie návyky

 

Rovnováha medzi energetickým príjmom a výdajom.

Obvykle trvá opäť 10–30 dní, avšak môže byť vašim terapeutom predpísaná natrvalo. Klient už žije v podstate zdravo. Neprejedá sa, je pravidelne 3–4x za deň, neje na noc, definitívne sa vzdal konzumácie toxických, resp. návykových látok (kravské mlieko, rafinované tuky, rafinovaný cukor, chemicky upravované alebo geneticky upravované potraviny, najškodlivejšie druhy alkoholu – pivo, destiláty). Dáva prednosť biopotravinám, celozrnnému pečivu, nefajčí, kvalitný alkohol užíva iba striedmo (víno bolo kedysi zapísané v zozname liekov ako liečivo). Konzumuje potraviny, ktoré sa najmenej ničia varením. Chemické lieky užíva len v prípade, keď je to naozaj nevyhnutné. Pred tým, než si dá čokoľvek do úst si dáva otázku: „je to pre moje telo potrebné“?

Tento životný štýl mu musí byť príjemný, ak nie, tak v predošlých fázach, určených na detoxikáciu, očistu, stratu nadbytočných kilogramov a „vymazanie chybného programu“, urobil nejakú chybu. Vo štvrtej fáze je vhodné konzumovať instantné bielkoviny v množstve 1–2 ks denne, obvykle ide o proteínové raňajky a olovrant. Pokiaľ je to nutné, je možné občas sladiť medom, trstinovým cukrom alebo fruktózou.

NAJČASTEJŠIE CHYBY V 4. FÁZE :


Produkty PROTISSIMO so širokou škálou príchutí a výbornou vstrebateľnosťou a účinnosťou.

Slané príchute

Omelety, pyré a nugety

Cestoviny a pečivo

Slané tyčinky

Sladké príchute

Pudingy, dezerty a palacinky

Raňajky a zákusky

Hotové nápoje

Sladké tyčinky


IN BODY 230

KAVITÁCIA

KRYOLIPOLÝZA

BIELKOVINOVÁ STRAVA - PROTISSIMO

POTRAVINOVÁ INTOLERANCIA

VIBRAČNÁ PLOŠINA

PORADA S LEKÁROMHlavné dôvody prečo ošetrenie práve u nás:

1. Dlhodobé skúsenosti
2. Profesionálny prístup
3. Kvalitné vybavenie
4. Individuálny prístup
5. Počet návštev